اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

نکات استفاده از جاروبرقی (۱)

برای تمیز نمودن خانه و از بین بردن گرد و غبار، میکروب ها و ذرات میکروسکوپی چند راه حل مفید و ساده وجود دارد. دستگاه جاروبرقی ابزاری است که به پاکیزه نگه داشتن محیط خانه کمک بزرگی می کند و به عنوان یک وسیله با ارزش کفپوش ها و دیگر سطوح را تمیز نگه می دارد. امروزه انواع مختلفی از جاروبرقی به بازار ارائه گردیده که هر یک دارای مزیت های خاص خود هستند؛ بنابراین برای انتخاب بهترین جاروبرقی خانگی باید به اندازه کافی تحقیق شود. با فرض این که جاری مناسب تهیه گردیده، راهنمایی های لازم را در مورد چگونگی استفاده از این تجهیزات بیان می کنیم.

۱- جلوگیری از تشدید آلودگی

به منظور تمیزتر نگه داشتن خانه گاهی می توان از ایجاد برخی آلودگی ها جلوگیری نمود. به عنوان مثال وارد شدن با کفش به داخل خانه سبب کثیفی بیشتر و ورود آلاینده های خارجی به درون می شود و یا نگه داری برخی حیوانات خانگی آلودگی ها را زیادتر می کند. در چنین شرایطی ممکن است تا ۱۰ برابر نیاز به نظافت افزایش یابد. بهتر است از ورود این دسته از آلودگی های غیر ضروری به محیط خانه جلوگیری شود تا میزان اثربخشی نظافت با جاروبرقی نیز افزایش یابد.

۲- نظافت بخش های مختلف با جاروبرقی

نظافت خانه تنها به یک بخش خاص محدود نمی شود و برای دست یابی به تمیزی بهتر همه قسمت های خانه دستگاه جارو برقی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در هنگام کار با جارو از یک منطقه چندین بار عبور شود گرد و غبار به طور مؤثرتری جمع آوری می گردد.

۳- ایجاد برنامه ریزی زمانی

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در هنگام تمیز کردن خانه باید به آن توجه نمود، ایجاد یک برنامه زمانی مشخص است. با انتخاب روزهای مشخصی از هفته یا ماه برای نظافت برنامه منظمی تنظیم می گردد و به این ترتیب محیط خانه همواره در شرایط تمیز و سالم قرار می گیرد. به طور معمول در منازل مسکونی یک یا دو بار در هفته استفاده از جاروبرقی کافی می باشد و در برخی دیگر بسته به میزان رفت و آمد و یا حضور کودکان دفعات انجام نظافت با جارو افزایش پیدا می کند.

۴- تخلیه یا تعویض به موقع کیسه خاکروبه

تعویض و یا تخلیه به موقع پاکت جاروبرقی از مهم ترین نکاتی است که هنگام استفاده از جاروبرقی خانگی باشد به آن توجه نمود. کیسه های پارچه ای قابل شستشو باید به موقع تخلیه و شستشو شوند و پاکت های یک بار مصرف پر شده باید هر چه زودتر تعویض گردند و بهتر است هر یک از انواع پاکت جاروبرقی پس از آن که تا میزان سه چهارم پر شدند، تخلیه گردند. در زمان به کارگیری جاروهای بدون کیسه پیش از استفاده از آن ها باید مخزن چک شود و در صورت پر بودن باید خالی شود. انجام نظافت با مخزن خالی سبب بهبود تمیزی می شود.

۵- درمان نقطه ای

جاروبرقی از بین برنده لکه نیست؛ اگر ماده ای بر روی فرش بریزد و لکه بر جای گذارد باید بلافاصله با مواد مناسب تمیز شوند و سپس برای تمیزی بهتر یک مکنده خانگی به کار رود.

۶- جمع آوری اجسام کوچک

پیش از کار با جاروی خانگی باید اطمینان حاصل نمود که اجسام کوچک از روی زمین جمع آوری شده اند؛ با این کار علاوه بر این که نظافت با سرعت بیشتر و کیفیت مطلوب تری انجام می شود، از گرفتگی جاروبرقی و آسیب رسیدن به آن جلوگیری به عمل می آید.

۷- جا به جایی اجسام در صورت امکان

جا به جا کردن اثاثیه خانه در هنگام استفاده از جارو می تواند  به جمع آوری هر چه بهتر گرد و غبار کمک کند. اما این روش تنها برای اجسام سبک تر قابل اجرا می باشد و جا به جا کردن مداوم اجسام سنگین می تواند آسیب زا باشد. در این شرایط استفاده از تجهیزات جانبی که برای نظافت نواحی باریک و یا زاویه دار طراحی و ساخته شده اند، راه حلی ایده آل به شمار می آید.

بسیاری از موارد ذکر شده درباره انتخاب جاروبرقی صنعتی نیز قابل تامل است.دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: