اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

نکات استفاده از جاروبرقی (۲)

در ادامه نکات استفاده از جاروبرقی عوامل دیگری را معرفی می کنیم که سبب بهبود عملکرد این دستگاه شده و سبب تمیزی هر چه بیشتر محیط می شوند. با رعایت همین چند نکته ساده در هنگام استفاده از جارو اما کاربری می توان محیط خانه و یا محیط کار خود را تمیز و عاری از هر گونه گرد و خاک بسازیم.

۸- تنظیمات درست جاروبرقی صنعتی و خانگی

یکی از کارهایی که کمک می کند مکش به شکل مؤثرتری انجام گیرد، تنظیمات مناسب دستگاه است. بیشتر دستگاه های جارو برقی دارای تنظیمات مختلفی هستند که این اجازه را به کاربران می دهد بر اساس سطح نظافت جارو را تنظیم نمایند. این تنظیمات بر اساس شدت آلودگی و جنس سطحی که باید تمیز شود انتخاب می شود.

۹- نظافت عمیق پیش از شستشو

اگر قصد شستشوی فرش را با مواد شوینده و یا بخار شو را دارید، بهتر است ابتدا گرد و خاک فرش با استفاده از جاروبرقی از جمع آوری شود. نظافت عمیق با یک مکنده سبب تمیزی بهتر فرش می گردد و شستشو را آسان تر می گرداند. با این روش آلودگی ها از عمق تار و پود فرش خارج شده و بر می توان اطمینان حاصل نمود که گرد و خاکی در فرش باقی نمانده است.

۱۰- تمرکز بر نظافت نواحی دور از دسترس

در اغلب خانه ها سطوحی وجود دارد که دسترسی به آن ها دشوار می باشد و در عین حال باید نظافت شوند. پله ها، دور پنجره ها، گوشه ها و کناره ها و … از جمله بخش هایی هستند که به راحتی نمی توان آن ها را تمیز نمود اما با استفاده از تجهیزات جانبی جاروبرقی مانند نازل های تخت و باریک، برس های گرد و … نظافت این مناطق امکان پذیر خواهد بود. سری های باریک جارو برقی با این سطوح تماس پیدا کرده و گرد و خاک را از عمق آن ها مکش می کند.

۱۱- استفاده از فیلتر هپا در صورت امکان

در صورتی که امکان نصب فیلتر هپا بر روی جاروبرقی وجود داشته باشد، بهتر است که از آن استفاده شود. این فیلتر گرد و غبار بسیار ریز را در خود نگه می دارد و اجازه بازگشت دوباره آن ها را به محیط اطراف نمی دهد. استفاده از جاروبرقی مجهز به فیلتر هپا برای از بین بردن گرد و غبار آلرژی زا بسیار مناسب بوده و پس از نظافت خانه با بهترین جاروبرقی خانگی خواهیم دید که هوای داخل به چه میزان تمیز و تازه گردیده است.

۱۲- اولویت نظافت با سطوح بالاتر

پیش از نظافت سطوح کف با جاروبرقی بهتر از ابتدا سطوحی که بالاتر از سطح زمین قرار دارند مانند پرده ها، پایه های دیواری و دیگر اشیا تمیز شوند زیرا گرد و غبار قرار گرفته بر روی این سطوح در هنگام نظافت دوباره روی سطح زمین می نشیند.

 دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: