اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

تاریخچه ساخت دستگاه جاروبرقی

جاروبرقی ابزاری است که در همه مناطق مسکونی یافت می شود و قدرتمندترین وسیله ای می باشد که خانه را در کم ترین زمان به تمیزترین حالت خود در می آورد. تصور این که یک خانه بدون جاروبرقی باشد، غیر ممکن خواهد بود. جارو برقی خانگی به عنوان ابزاری برای صرفه جویی در زمان و انرژی کمتر از یک قرن است که استفاده از رواج دارد.

تاریخچه جاروبرقی

تا سال ۱۸۴۰ میلادی هیچ دستگاه مکانیزه ای و یا جاروبرقی صنعتی برای نظافت فرش و موکت وجود نداشت و افراد خانه وظیفه تمیز کردن آن را بر عهده داشتند. در آن زمان بیشتر فرش ها از جنس پارچه هایی بودند که به یکدیگر متصل می شدند و سطوح کف را می پوشاندند. برای تمیز کردن فرش و موکت های کوچک تر آن ها را در محوطه های باز بر روی طناب هایی آویزان می کردند و با استفاده از چوب های بزرگ و سنگین به فرش و موکت ضربه وارد می کردند و به این ترتیب گرد و خاک از آن ها خارج می شد. هم چنین به منظور نظافت فرش های بزرگ تر که جا به جایی آن ها دشوار بود، با استفاده از برس هایی نظافت این فرش ها در جای خود انجام می گرفت.

هنگام نظافت فرش ها افراد مجبور بودند مبلمان و دیگر وسایل را به محل دیگری منتقل کنند تا از آسیب و آلوده شدن در امان بمانند. بنابراین نظافت خانه به فرآیندی وقت گیر و ناکارآمد تبدیل شده بود و از آن بدتر گرد و غبار حاصل از ضربه زدن به فرش ها در فضای باز به سرعت در محیط داخلی خانه پراکنده می شد.

در سال ۱۸۴۰ میلادی اولین جاروب اختراع گردید که برس های دوار داشت که به شکل یک سوییپر شهری بود و کیفیتی چندان مطلوبی نیز نداشت. این وسیله گرد و خاک و اجسام سبک را جمع آوری می کرد و بعدها برای نظافت فرش و موکت هم به کار گرفته شد. با گذشت زمان در سال ۱۸۵۹ میلادی اولین جاروبرقی ساخته شد که هیچ گونه برسی نداشت و فقط عمل مکش را با استفاده از یک لوله و یک نازل در انتهای آن، انجام می داد. در ابتدا تعدادی از خانه های بزرگ دارای این دستگاه بودند و سال های بعد تلاش برای ساخت جاروهای کوچک تر توسعه یافت.

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های جارو برقی کوچک و قابل حمل با ظاهری زیبا طراحی و به بازار عرضه شدند که نیازهای مشتریان را مرتفع نموده و عموم مردم از امکان استفاده از آن بهره مند بودند. جاروهای خانگی بدنه ای استوانه ای شکل، یک موتور، فن و دیگر اجزا تشکیل می شوند که به یک کیسه خاکروبه قابل تعویض و یا تخلیه مجهز هستند. بهترین جاروبرقی خانگی دارای چرخ هایی است که جا به جایی و استفاده از دستگاه را آسان می سازد.دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: