اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

نقش فیلتر هپا در بهبود عملکرد جاروبرقی

گرد و خاک از مهم ترین عوامل ایجاد حساسیت و آلرژی است که بسیاری از افراد را تحت تأثیر خود قرار می دهد. مقابله با این مشکل با روشی ساده امکان پذیر می گردد و آن استفاده از دستگاه جاروبرقی با فیلتر مناسب می باشد. در همه جای محیط خانه گرد و غبار و ذرات معلقی در هوا وجود دارد که به دلایل مختلفی به وجود می آیند. پوست بدن، کتاب، دود سیگار، پرده ها، لوازم الکترونیکی و … از جمله عوامل تولید ذرات ریز غبار هستند و مهم تر از آن آلودگی هایی است که از محیط بیرون و به وسیله در و پنجره به داخل خانه راه پیدا می کند.

نظافت محیط با جاروبرقی خانگی

دستگاه تنفسی انسان مانند بینی و ریه ها فیلترهایی دارند که به میزان قابل توجهی از بدن در برابر استنشاق گرد و غبار آلوده محافظت نموده و مانع از ورود این ذرات به ریه می شود. اما این به تنهایی کافی نبوده و در کنار آن وجود یک جاروبرقی مناسب و کارآمد در محیط زندگی و حتی محیط کار ضروری می باشد.

نقش جارو برقی و فیلتر هپا در تصفیه هوا

مکانیزم عملکرد همه دستگاه های جارو برقی به گونه ای است که جریان هوای خروجی آن ها از یک فیلتر عبور کرده و به عنوان هوای پاک به محیط اطراف باز می گردد. اگر فیلتر جارو کیفیت مطلوب را نداشته باشد نمی تواند ذرات ریز را در خود نگه دارد و در نتیجه این ذرات دوباره به محیط اتاق باز می گردند. ممکن است وجود این ذرات در خانه محسوس نباشد و این در حالی است که به مقدار زیاد وجود دارند. بدون تردید گرد و غبار آلوده و برای سلامتی انسان مضر هستند و عوارض تنفسی هم چون آسم، آلرژی و برونشیت بر جای می گذارند. به منظور از میان برداشتن مشکلات ناشی از وجود گرد و غبار در یک محیط بسته دستگاه جاروبرقی با فیلتر هپا مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین جاروبرقی خانگی جارویی است که مجهز به فیلتر هپا باشد زیرا قادر خواهد بود ریزترین ذرات را به دام انداخته و مانع از بازگشت دوباره آن ها به محیط می شود.

ویژگی های فیلتر هپا

فیلتر هپا فیلتری با بازدهی بالا است که ذرات میکروسکوپی را فیلتر کرده و اثر مستقیم بر حذف گرد و غبار آلرژی زا دارد. هنگام استفاده از جارو برقی با فیلتر هپا هوای بازگشتی به محیط بسیار پاکیزه بوده و هوای محیط خانه را تازه و تمیز می گرداند. فیلتر هپا می تواند ذرات ریز را تا میزان ۹۹۵/۹۹% نگه داشته و تنها پنج ذره در هر لیتر از هوا باقی می ماند. فیلتر هپا نه تنها برای جاروهای خانگی بلکه برای دستگاه های جاروبرقی صنعتی نیز ساخته شده است.دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: