اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

کاربردهای سیستم دمش دستگاه های جاروبرقی

برخی از انواع دستگاه های جاروبرقی خانگی و تجاری به گونه ای طراحی شده اند که می توان از آن ها به عنوان سیستم دمنده استفاده نمود. در حقیقت اساس عملکرد همه دستگاه های جاروبرقی یکسان می باشد و همگی بر پایه ایجاد خلأ درون مخزن عمل می کنند. هوایی که از محیط بیرون جارو برقی به دلیل اختلاف فشار به درون مخزن مکش می شود و در حالی که مواد مکش شده به همراه این جریان هوایی درون مخزن باقی می مانند، هوای ورودی پس از عبور از یک یا چند فیلتر، از طریق یک کانال خروجی از دستگاه خارج شده و به محیط اطراف باز می گردد. بنابراین با بهره مندی از این خاصیت می توان مکنده را به یک دمنده تبدیل نمود.

چگونگی دست یابی به عملیات دمش با استفاده از جاروبرقی

همان طور که به این موضوع اشاره نمودیم، جریان هوای مکش شده به وسیله جارو برقی خانگی، تجاری و یا جاروبرقی صنعتی از دستگاه خارج می گردد که با متمرکز ساختن این جریان هوایی می توان از آن به عنوان هوای دمنده استفاده نمود. با نصب خرطومی و یا نازل ها در خروجی هوای موتور می توان آن را برای مواردی مورد استفاده قرار داد که به دمیدن هوا نیاز می باشد نه مکش.

کاربرد سیستم دمش مکنده و جارو برقی

فرآیند دمش هوای جارو می تواند کاربردهای بسیار زیادی داشته باشد به ویژه در مواقعی که به منظور نظافت یک نقطه دسترسی به آن دشوار است، می توان از سیستم دمش جاروبرقی استفاده نمود. به عنوان مثال اگر برای خارج نمودن برگ درختان از شیروانی ها، ناودان ها و … و انتقال آن به باغچه ها و یا دیگر بخش های مورد نظر، فرآیند دمیدن به کار می رود، هم چنین در صورتی که گرد و خاک در میان شیارهای موزائیک ها و سنگ فرش های فضاهای باز به دام افتاده باشد، با بهره مندی از این ویژگی دستگاه های جارو برقی این آلودگی ها خارج گردیده و سپس از طریق مکش هوا می توان آن ها را جمع آوری نمود. یکی دیگر از کاربردهای منحصر به فرد و قابل توجه سیستم دمنده جاروهای برقی خانگی پر کردن وسایل بازی کودکان از هوا می باشد؛ استخرهای بادی و عروسک هایی که با پر شدن از هوا قابل استفاده و بازی هستند، با اتصال خروجی هوای موتور دستگاه به دهانه وردی هوای این وسایل به سرعت و به آسانی پر از هوا می گردند.

 دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: