اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

تفاوت توان و قدرت مکش جاروبرقی

بر اساس تجربیات قدرت مکش یک جاروبرقی خانگی به نحوه عملکرد آن باز می گردد. یک جاروی خانگی با ساز و کار بهینه گرد و غبار و زباله ها را به خوبی مکش می کند. اما قدرت مکش چیست و مقدار آن چه قدر است؟ جاروبرقی در یک حرکت رفت و برگشتی چه قدر مؤثر عمل می کند؟ آیان می تواند ذرات سبک تر را نیز جمع آوری کند؟

توان جاروبرقی صنعتی و خانگی

قدرت یک جاروبرقی با عواملی هم چون توان، قدرت مکش و سرعت مکش ارتباط دارد. البته باید این نکته را یادآور شویم که میان قدرت مکش دستگاه و قدرت موتور (توان) تفاوت وجود دارد و همیشه بالا بودن مقدار توان یک موتور به معنای عملکرد خوب جارو برقی نیست.

مفهوم قدرت مکش

قدرت مکش یک جاروبرقی خانگی و رده های دیگر جارو به وسیله موتور مکنده تولید می شود. ممکن است این گونه تصور شود که در مقایسه دو موتور بزرگ و کوچک با توان های مختلف موتوری که دارای توان بیشتری است، قدرت مکش بالاتری دارد؛ این موضوع می تواند صحت داشته باشد اما این یک حقیقت همیشگی نیست. کارایی جاروبرقی به چگونگی انتقال قدرت از موتور به نازل جارو بستگی دارد به این معنا که توان موتور تا چه میزان نیروی لازم را برای مکش ذرات فراهم می کند.

رابطه میان توان و قدرت مکش

این نکته که توان موتور چه میزان تأثیر دارد در بخش انتهایی لوله خرطومی اندازه گیری می گردد، جایی که توان بر اثر اصول عملکرد موتور مکنده به جریان هوا (airflow) تبدیل می شود. این جریان هوا است (airflow) است که ذرات و گرد و غبار را با خود حمل می کند و از طریق نازل به کیسه خاکروبه یا مخزن جاروبرقی می فرستد. به این ترتیب : توان قدرت ورودی و جریان هوا (airflow) قدرت خروجی جارو برقی به شمار می آیند.

کارکرد بهینه جارو برقی خانگی

جهت دست یابی به عملکرد بهینه جاروبرقی خانگی می توان فیلتر را به طور منظم تمیز و پاکت آن را نیز تخلیه و یا تعویض نمود. اگر فیلتر جارو دچار گرفتگی شده باشد و یا کیسه خاکروبه پر و یا فرسوده باشد، صرف نظر از این که قدرت موتور دستگاه چه قدر زیاد باشد، قدرت مکش کاهش می یابد.دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: