اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

کاربردهای متفاوت جاروبرقی

جاروبرقی یکی از ابزارهای مهم و ضروری است که در هر خانه ای یافت می شود. کاربرد اصلی این وسیله نظافت و تمیزی محیط خانه می باشد و همه مردم برای پاکیزه نمودن خانه های خود از این وسیله استفاده می کنند. جاروبرقی هوای خانه را تازه تر کرده و ذرات گرد و غبار را از روی سطوح و هم چنین از میان تار و پود فرش جدا می کند. اما خوب است بدانیم که علاوه بر نظافت خانه دستگاه جارو برقی دارای کاربردهای قابل توجهی است که شاید انتظار آن را نداشته باشیم.

۱- خوشبو کردن محیط خانه

 می توان یک گلوله کوچک پنبه ای را به عطر مورد علاقه خود آغشته کنید و آن را درون پاکت جارو قرار دهید. با این کار ضمن آن که فرآیند نظافت انجام می شود، هوای خانه را تازه و خوش رایحه می سازد.

۲- از بین بردن حشرات ریز

اگر در لا به لای تار و پود به دلایل مختلف حشرات ریز زندگی کنند با استفاده از جاروبرقی می توان این حشرات را از محیط خانه دور کرد. به عنوان مثال نگه داری از حیوانات خانگی یکی از عوامل ورود حشرات به خانه است که سبب ایجاد آلرژی و حساسیت می شود و استفاده از بهترین جاروبرقی خانگی یک اره حل مناسب به شمار می آید.

۳- دور کردن عوامل حساسیت زا

باز کردن پنجره ها موجب تجمع گرد و غبار که از عوامل اصلی ایجاد حساسیت و آلرژی هستند، می شود از همین رو با به کار گیری جارو برقی به همراه سری باریک می توان دور تا دور پنجره ها و درهای ورودی را که دسترسی به آن ها دشوار است، به راحتی تمیز می گردند. به این ترتیب عوامل آلرژی زا از محیط خانه دور خواهد شد.

۴- نظافت آشپزخانه

در آشپزخانه ها محل قرار گیری یخچال، گاز و وسایل این چنین دچار آلودگی می شود زیرا این ابزارهای به صورت ثابت قرار گرفته و کمتر جا به جا می گردند، بنابراین بخش زیرین و پشت آن ها محل مناسبی برای تجمع گرد و غبار است و کمتر کسی به آن توجه می کند. با به کار گیری یک جاروبرقی مناسب امکان حذف کلیه آلودگی ها از آشپزخانه وجود دارد و بهداشت محیط فراهم خواهد شد. استفاده پیوسته از جارو برای نظافت آشپزخانه مصرف مواد شوینده را که هم برای سلامتی و هم برای محیط زیست مضر هستند، کاهش می دهد.

۵- ترمیم فرو رفتگی های فرش

گاهی ممکن است به دلیل قرار گرفتن پایه وسایل خانه بر روی فرش در طول ماه ها یا سال ها فرو رفتگی های نا خوشایندی روی بافت فرش به وجود آید و با گذاشتن اثاثیه سعی در پوشاندن آن شود. به همین منظور می توان یک تکه یخ روی محل فرو رفتگی قرار داده و صبر کنیم تا آب شود سپس با استفاده از یک جاروبرقی آب و خاک قدرتمند خانگی آب باقی مانده را جمع آوری نموده که قدرت مکش جارو سبب بازگشت الیاف فرش به حالت اولیه خود خواهد شد.

۶- تمیز کردن فیلتر ماشین لباس شویی

از جارو برقی با سری کوچک آن می توان برای تمیز کردن فیلتر جاوربرقی استفاده نمود. به این ترتیب همه پرزهایی که در شیارهای فیلتر ماشین لباس شویی به دام افتاده اند، جدا می شوند.

۷- تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر

صفحه کلید کامپیوتر از آلوده ترین سطوحی است که روزانه در خانه و یا محل کار خود با آن سر و کار داریم. صفحه کلیدها حاوی منافذی هستند که ذرات گرد و غبار به راحتی به آن نفوذ کرده و در آن جا انباشته می شود. با استفاده از مکنده خانگی و سری باریک آن ذرات باقی مانده در زیر کلیدهای صفحه کلید به بیرون کشیده خواهند شد.

۸- پیدا کردن شی گم شده

اگر شی‌ء کوچکی در خانه گم شود که به دلیل ابعاد کوچک آن نتوان به سادگی آن را یافت، می توان با استفاده از یک جاروبرقی آن را پیدا کرد. به این ترتیب که پارچه ای قدیمی که دارای منافذ ریز برای عبور جریان هوا باشد بر روی لوله جارو قرار داده و آن را محکم می بندیم. با روشن کردن جارو شی‌ء گم شده مکش شده و روی پارچه می چسبد بدون آن که وارد جارو شود.

۹- باد کردن وسایل بادی

برخی از دستگاه های جاروبرقی خانگی دارای قابلیت دمندگی می باشند. در صورتی که نیاز به باد کردن وسایل بادی باشد و پمپ مناسب در دسترس نداشته باشید می توان از این ویژگی جاروی خانگی برای پر کردن وسایل از هوا استفاده نمود.

۱۰- نظافت نواحی خیلی باریک

با قرار دادن یک لوله مقوایی و بر روی لوله جاروبرقی و شکل دادن به مقوا به اندازه ای مناسب می توان شیارهای باریک موجود در خانه را تمیز نمود. علاوه بر جاروهای خانگی دستگاه های جاروبرقی صنعتی نیز طراحی و تولید شده اند در صنایع نقش مهمی ایفا می کنند.دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: