اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

مراقبت و نگه داری از جاروبرقی خانگی

دستگاه جاروبرقی خانگی به منظور تمیز نمودن و زیباتر ساختن منازل مورد استفاده قرار می گیرد و از آن جایی که به عنوان وسیله ای برای مراقبت از خانه به شمار می آید، تهیه جاروی مناسب می تواند یک سرمایه گذاری برای همه محسوب گردد. به منظور عملکرد بهینه جارو طی سالیان آینده راه کارهای ساده ای وجود دارد و کاربران با انجام آن ها از یک دستگاه جاروبرقی با طول عمر بالا و کارکرد مناسب بهره مند می شوند. برخی از این راه کارهای ساده، آسان و موثر عبارت اند از :

۱- تخلیه منظم

بسیاری از مشکلات جاروبرقی بر اثر بی توجهی به پر شدن مخزن آن به وجود می آید و دلیل آن ورود گرد و خاک به راه های هوایی بوده و در نتیجه مانع از عبور جریان هوا می شود. تخلیه به موقع مخزن در جاروهای خانگی روشی ساده و موثر برای جلوگیری از انسداد جارو برقی و به حداکثر رساندن قدرت جارو برقی می باشد.

۲- تعویض پاکت

اغلب جاروهای خانگی دارای کیسه خاکروبه هستند و بهتر است پیش از آن که پاکت تا بیشینه ظرفیت خود پر شود، خالی و یا تعویض گردد. پر شدن پاکت جاروبرقی راه عبور هوا را مسدود کرده و از ایجاد جریان مناسب هوا جلوگیری می کند که در نتیجه آن جارو قدرت لازم را نخواهد داشت. بنابراین تخلیه و یا تعویض به موقع پاکت عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد.

۳- نظافت فیلتر

فیلتر یکی از اجزای مهم و تأثیر گذار در جاروهای خانگی است کثیف بودن آن منجر به بسته شدن راه هوا و کاهش قدرت مکش دستگاه می شود. برخی از انواع فیلتر قابل شستشو بوده و با شستن و خشک نمودن کامل تمیز می شوند و در فیلترهای غیر قابل شستشو با ایجاد ضربه های آرام گرد و خاک آن از بین می رود.

۴- تعمیر قطعات و بررسی اتصالات

بررسی وضعیت تجهیزات جانبی جارو برقی همانند دسته، خرطومی، نازل، چرخ ها، برس و … ضروری بوده تا در صورت بروز خرابی، اتصالات نادرست، شکستگی، ساییدگی و پوسیدگی تعمیر و یا تعویض شوند. نازل و شلنگ مکش بیشترین تماس را با آلودگی دارند در نتیجه احتمال گرفتگی در آن ها بیشتر بوده و لازم است دقیق تر مورد بررسی قرار گرفته و راه برای عبور آزادانه هوا باز باشد.

۵- جدا نمودن پرز و مو از برس جاروبرقی

در هنگام استفاده از جاروبرقی خانگی الیاف فرش و موکت در میان برس، نازل و غلتک دستگاه باقی می مانند. از همین رو برای دست یابی به تمیزی بهتر و کارکرد مناسب تر جاروبرقی می بایست پرزها و الیاف باقی مانده از نازل ها و یا برس ها جدا شوند.

۶- بررسی سیم برق، دو شاخه و کلیدها

احتمال خرابی و پوسیدگی کابل برق، دو شاخه و کلیدهای جاروبرقی وجود داشته که می تواند منجر به برق گرفتگی و بروز حادثه گردد، از همین رو لازم است در هنگام ایجاد کوچک ترین آسیب دیدگی اقدامات لازم برای تعمیر و تعویض این قطعات صورت پذیرد.

مراقبت و نگهداری از دستگاه جارو برقی تنها به رده های خانگی منحصر نمی شود و برای حفظ و مراقبت از جاروبرقی صنعتی نیز اقداماتی صورت می پذیرد.

 

 دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: