اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

انواع سیستم نظافت فیلتر مکنده

در دستگاه های جاروبرقی انواع سیستم فیلتراسیون به همراه سیستم نظافتی مربوط به خود وجود دارد. در جاروبرقی های خانگی پاکت نقش فیلتر اصلی را ایفا می کند که این پاکت ها قابل تعویض و انواع پارچه ای آن قابل شستشو هستند. در رده های بالاتر جارو برقی یعنی جاروهای تجاری، نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سخت کار فیلترهای پیشرفته تری تعبیه شده که عملیات فیلتراسیون را با قدرت زیادی انجام داده و این فیلترها با استفاده از سیستم های نظافتی منحصر به فرد تمیز می شوند. نظافت فیلتر موجب افزایش کارایی و بازدهی فیلتر شده و طول عمر آن نیز افزایش می یابد. سیستم نظافت فیلتر در دستگاه های مکنده نیمه صنعتی، صنعتی و صنعتی سخت کار به چند دسته تقسیم شده که به صورت یکپارچه بر روی دستگاه نصب می گردند.

تکاننده فیلتر جاروبرقی صنعتی

تکاننده فیلتر (shaker) متداول ترین نوع سیستم نظافت فیلتر می باشد و عملکرد آن به صورتی است که یک اهرم بر روی بدنه جارو برقی نصب شده و با حرکت دادن اهرم فیلتر به سمت بالا و پایین تکان می‌خورد و لرزش پیدا می کند که بر اثر این لرزش ذرات و موادی که در میان منافذ فیلتر باقی مانده اند، جدا شده و به درون مخزن مکنده می ریزد.

جریان هوایی معکوس

یکی دیگر از سامانه های نظافتی فیلتر در دستگاه های جارو برقی جریان معکوس هوایی می باشد. در این سیستم دهانه اصلی جاروبرقی بسته می شود که در نتیجه آن در مخزن مکنده درصد بالایی از خلأ ایجاد می گردد. در بخش بالای فیلتر یک زبانه قرار گرفته که با باز کردن آن به دلیل وجود خلأ در مخزن، هوا در جهت مخالف مکش وارد مخزن می شود و چون جریان به وجود آمده از فیلتر عبور می کند ذرات به دام افتاده در منافذ فیلتر را با خود به درون مخزن می برد.

کمپرسور هوا

سیستم نظافت فیلتر با کمپرسور هوا پیشرفته ترین نوع سامانه نظافتی به شمار می آید. نحوه عملکرد آن به گونه ای است که فیلتر توسط کمپرسور هوا دمش می شود و گرفتگی فیلتر جاروبرقی از بین می رود. علاوه بر این نظافت فیلتر می تواند با استفاده از جک پنیوماتیک نیز انجام گیرد.



دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: