اخبار فروشگاه جاروبرقی

news.jaroo.ir

آموزش ساخت جاروبرقی در خانه

خلأ به محیطی اطلاق می گردد که چگالی مولکول های هوا در آن بسیار کم است و با توجه به تعداد این ذرات مقدار خلأ نیز نسبی خواهد بود. پمپ ها جهت خارج کردن گازهای درون یک محفظه ساخته شده اند تا در آن محیط خلأ به وجود آید. هنگامی که در یک محیط فشار هوای معمولی و در یک محیط دیگر خلأ وجود داشته باشد، هوا از محیط پر فشار به محیط کم فشار شارش پیدا می کند. اساس عملکرد دستگاه های جارو برقی خانگی، تجاری و جاروبرقی صنعتی بر همین پایه استوار است به این معنا که درون مخزن مکنده خلأ ایجاد شده و در نتیجه آن هوای محیط به همراه مواد مکش می شود. خلأ مخزن جارو برقی با استفاده از یک پمپ ایجاد می گردد به صورتی که پمپ ذرات هوای درون مخزن را متراکم کرده و به محیط بیرون می فرستد و به این ترتیب داخل مخزن خلا نسبی به وجود می آید.

نحوه عملکرد جاروبرقی

قدرت مکش یک جاروبرقی به میزان خلأ ایجاد شده بستگی دارد و هر چه درصد خلأ بالاتر باشد قدرت مکش مکنده نیز افزایش پیدا می کند و دستگاه مواد سنگین تر را از نقاط دورتر مکش می کند. یکی دیگر از اجزای مهم هر دستگاه جاروبرقی فیلتر می باشد و به گونه ای عمل می کند که گرد و غبار و ذرات ریز را در خود نگه می دارد و به این ترتیب از ورود آن ها به پمپ مکنده و آسیب رسیدن به آن جلوگیری به عمل می آید.

ساخت جارو برقی در خانه

با دانستن این حقیقت که وجود خلأ درون یک محفظه می تواند مواد را به درون آن محفظه بکشاند، می توانیم با ساده ترین ابزارها در خانه یک جاروبرقی بسازیم. تجهیزات لازم برای این کار یک آرمیچر یا فن پروانه ای با منبع تغذیه مستقیم، باتری، یک ظرف خالی، سیم برق کوچک، لوله کوچک و انعطاف پذیر، سیم مفتول و پارچه توری می باشد. با نصب آرمیچر درون محفظه و اتصال آن به باتری درون ظرف مورد نظر خلأ به وجود می آید و با استفاده سیم مفتول و پارچه توری فیلتر جارو را ساخته و در مسیر حرکت هوا قرار می دهیم تا از تماس آن ها به پروانه جلوگیری شود. لوله کوچک انعطاف پذیر به عنوان لوله خرطومی جارو برقی عمل می کند و مواد مکش شده را به درون محفظه انتقال می دهد. در حقیقت فن پروانه ای با چرخش خود هوای داخل ظرف را خارج می کند و سبب ایجاد خلأ نسبی درون آن می گردد که در نتیجه آن به یک جاروبرقی دست ساز تبدیل خواهد شد.دسته : مقالات

نام (الزامی):
ایمیل:
وب سایت:
نظر شما: